menuordersearch
garshasound.com

آشنایی با سیستم صوتی مناسب برای رویدادها ,

۱۳۹۹/۶/۱۴ جمعه
(1)
(0)
آشنایی با سیستم صوتی مناسب برای رویدادها
آشنایی با سیستم صوتی مناسب برای رویدادها

تنظیم سیستم‌‌‌‌های صوتی برای کسانی که با تجهیزات صوتی آشنا نیستند، یک کار دلهره آور است و ممکن است بعد از اجاره سیستم صوتی با مشکلاتی هنگام نصب مواجه شوند حتی اتصال استریو‌‌‌‌های خانگی می‌تواند برای مبتدیان مشکل ساز باشد.
در این مقاله، ما برخی از اصول اولیه تجهیزات صوتی را بدون پیچیدگی بیش از حد بیان خواهیم کرد تا شما درک بهتری از اجزای سیستم‌‌‌‌های صوتی و نحوه کار‌ آنها داشته باشید. قبل از هر چیز، کمی در مورد راه اندازی سیستم صوتی و عیب یابی برخی از مشکلات رایج سیستم ها صحبت میکنیم.

 

میکروفون


میکروفون اولین جز در اکثر سیستم‌‌‌‌های صوتی است. از نظر فنی میکروفون یک "مبدل" است که نوعی از انرژی را به انرژی دیگری تبدیل می‌کند. در مورد میکروفون، انرژی صوتی (فشار صوتی) به انرژی الکتریکی (ولتاژ) تبدیل می‌شود. میکروفون ها برای این نوع انتقال به چند روش مختلف طراحی میشوند، اما در بیشتر آنها از الکترومغناطیس یا خازن بزرگ استفاده میشود. اگرچه انواع مختلفی از میکروفون در بازار وجود دارد، اما متداولترین طراحی میکروفون‌‌‌‌های دینامیک مدلی است که از الکترومغناطیس استفاده می‌کند. دو مورد از محبوب ترین میکروفون‌‌‌‌های دینامیک که برای اجرای زنده مورد استفاده قرار می‌گیرد عبارتند از: میکروفون دستی و میکروفون هدمیک.
میکروفن‌‌‌‌های دستی همان میکروفون هایی هستند که در دست سخنران نگه داشته می‌شوند.
میکروفون‌‌‌‌های هدمیک، آزادی عمل بیشتری به شما میدهند، زیرا مستقیماً به لباس وصل میشوند.

 

میکروفون سیستم صوتی


میکروفون بی سیم و اتصال TRS


در حالی که بیشتر میکروفونها با سیم کار میکنند (به این معنی که آنها به طور مستقیم به سیستم صوتی با کابل وصل شده اند)، برخی از آنها بی سیم هستند. گیرنده‌‌‌‌های بی سیم برای سخنرانی‌‌‌‌های تعاملی، بسیار ایده آل هستند مثل برنامه هایی که در آن مجری زیاد حرکت می‌کند و یا از افراد حاضر در برنامه سؤال می‌کند.

در استفاده از سیستم بی سیم دو نکته باید در نظر داشته باشید: قدرت باتری و فرکانس. از آنجایی که این میکروفون ها سیم ندارند، به نوعی باتری یکبار مصرف یا قابل شارژ نیاز دارند.
در سیستم بی سیم، سیگنال صوتی از طریق فرکانس خاصی دقیقاً مانند تلفن بی سیم منتقل می‌شود. اگر از بیش از یک سیستم بی سیم استفاده می‌کنید، مطمئن باشید که آنها در فرکانس‌‌‌‌های مختلف تنظیم شده اند. در غیر این صورت ممکن است سیگنال ها ضعیف شوند یا باعث شود چند سیگنال کاملاً از بین بروند.

اکنون که با برخی از جنبه‌‌‌‌های فنی میکروفون ها آشنا هستید، بیایید نگاهی به نحوه استفاده از آنها بیندازیم. از آنجایی که میکروفون، فشار صوت را به ولتاژ تبدیل می‌کند، باید کاملا جلوی دهان گوینده قرار بگیرد تا صدا به طور واضح از باندها پخش شود.
برای جلوگیری از فیدبک و بهترین نتیجه، میکروفون باید در فاصله مناسب از منبع صدا قرار بگیرد نه خیلی نزدیک باشد و نه خیلی دور. سعی کنید میکروفون خود را در فواصل مختلف امتحان کنید تا بهترین فاصله را پیدا کنید.

 

روش جلوگیری از فیدبک میکروفون


آیا تاکنون در برنامه‌‌‌‌های مناسبتی که در مدارس برگزار میشد یا رویداد سخنرانی عمومی حضور داشته اید و آن صدای وحشتناک را شنیده اید؟ این صدا همان فیدبک است، و برطرف کردن آن بسیار آسان تر از چیزی است که بقیه فکر میکنند! هرگز میکروفون را کنار باند‌‌‌‌های سیستم قرار ندهید. این کار باعث ایجاد فیدبک میشود دلیل آن بازگشت صدا به طور مداوم است که تقویت می‌شود و منجر به آن صدای وحشتناک می‌شود. همه ما نیز این صدا را خوب می‌شناسیم.
برای جلوگیری از فیدبک، به جای این که باند را به میکروفون نزدیک کنید آن را در نزدیکی مخطب قرار دهید.
اگر این کار را انجام داده اید اما همچنان صدای فیدبک را میشنوید، به سادگی سطح ورودی میکروفون را پایین بیاورید و مطمئن شوید که باندها در سطح بیش از حد بازتابنده قرار ندارند.

 

کابل و سیم


بیشتر میکروفن ها از کابل‌‌‌‌های اتصال دهنده XLR یا 3 پین استفاده می‌کنند اما برخی از آنها با استفاده از جک‌‌‌‌های 1/4 اینچی TRS کار می‌کنند. در هر صورت کابل از یک طرف به میکروفون متصل میشود و از طرف دیگر به ورودی میکسر. این نکته را در نظر داشته باشید که از کابل‌‌‌‌های یکسان یا مشابه در هنگام اتصال میکسر، آمپر برق و باندها به هم استفاده کنید.


میکسر

وظیفه میکسراین است که صدای چندین منبع صوتی را دریافت کند تا بعد از انجام تنظیمات لازم صدا، با کیفیت و قدرت بالا از باندها پخش شود. میکسرها با ورودی‌‌‌‌های متفاوت در بازار موجود هستند ازانواع ساده تا میکسر‌‌‌‌های بزرگ با صدها ورودی. هنگامی که به موسیقی پس زمینه یا صدای مکمل نیاز دارید، منابع صوتی (مانند پخش کننده‌‌‌‌های MP3 و لپ تاپ ها) را می‌توان مستقیماً بدون ورودی به میکروفون وارد کرد. فقط مطمئن شوید که خروجی دستگاه پخش موسیقی خود را مطابق با آن تنظیم کنید تا از اضافه بار سیستم جلوگیری کنید.

 

میکسر سیستم صوتی

تقویت کننده

تقویت کننده قسمت بعدی زنجیره است. آمپلی فایرها یا آمپرها به صورت الکترونیکی سطح و کیفیت صدای اولیه را افزایش می‌دهند. بعضی اوقات میکسرها دارای آمپلی فایر داخلی هستند که روند تنظیم را برای کاربر ساده می‌کند. اگر آمپلی فایر داخلی نباشد، برای انتقال سیگنال از میکسر به آمپلی فایر نیاز به کابل‌‌‌‌های جداگانه دارید. در بعضی موارد، به جای میکسر، باندها شامل تقویت کننده داخلی هستند، اما در برخی باندها که به‌ آنها پسیو میگویند این امکان وجود ندارد و برای تولید صدا باید به یک تقویت کننده جداگانه وصل شوند.

 

باند

باندها قطعه پایانی یک سیستم صوتی هستند و صدایی که تقویت شده را پخش می‌کنند. باند را میتوان نقطه مقابل میکروفون دانست. اگرچه هر دو مبدل هستند، اما باند سیگنال الکتریکی یا ولتاژ را به انرژی آکوستیک تبدیل می‌کند. مهمتر از همه، صدای پخش شده بسیار بلندتر از صدای منبع اصلی است. در سیستم‌‌‌‌های صوتی با توجه به نوع باند از انواع مختلف کابلها استفاده می‌شود، اما بیشتر آنها با اتصالات TRS و XLR کار می‌کنند. در موارد بسیار نادر، برای دریافت سیگنال، از تقویت کننده به باندها، آداپتور‌‌‌‌های مخصوصی قرار داده میشود.
بسیاری از سیستم‌‌‌‌های صوتی با اجزا و کابل‌‌‌‌های لازم به فروش میرسد یا اجاره داده میشود که تنظیم‌ آنها آسان است اما ممکن است کسی که آشنایی ندارد زمان استفاده ازسیستم‌‌‌‌های صوتی با موقعیت‌‌‌‌های متفاوتی روبرو شود. باندها در ابعاد و اندازه‌‌‌‌های مختلفی در دسترس هستند. بسیار مهم است که کاربران هنگام اجاره باند، قدرت و اندازه مناسب با برنامه خود را انتخاب کنند.

 

اجاره باند سیستم صوتی

 

نحوه اجاره سیستم صوتی


در صورتی که برای رویداد یا مراسم خود نیاز به اجاره سیستم صوتی در هر تعداد و برای هر متراژ فضا دارید، میتوانید با شماره‌‌‌‌های موجود در سایت تماس بگیرید. کارشناسان مربوطه در روز تعیین شده سیستم صوتی را به طور کامل در محل نصب و تست میکنند.


نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
logo-samandehi

گرشا صوت سایت اجاره انلاین تجهیزات مراسم است. شما می‌توانید با اجاره از سایت ما بهترین خدمات و محصولات را دریافت نمایید
از اجاره باند تک تا تجهیز کامل سالن چند هزار نفر در خدمت شما هستیم.
شرکت گرشا صوت در زمینه‌‌‌‌‌های زیر فعالیت می‌کند:
اجاره سیستم صوتی, اجاره باند فلش خور, اجاره تلویزیون شهری, اجاره نمایشگر شهری, اجاره سیستم صوتی کنفرانس, اجاره میکروفون کنفرانسی, اجاره دستگاه ترجمه همزمان, اجاره میکروفون بی سیم, اجاره میکروفون یقه‌ای, اجاره میکروفون هدمیک, اعزام مترجم همزمان, برگزاری مراسم‌‌‌‌‌های جشن, عقد, عروسی و تولد,
برای مشاوره و رزرو محصولات با شماره‌‌‌‌های زیر تماس حاصل فرمایید

تلفن‌‌‌‌های تماس
09102014592
021-91016175