menuordersearch
garshasound.com

نکات مهم در برگزاری مراسم ترحیم ,

۱۳۹۷/۱۰/۲۵ سه شنبه
(10)
(0)
نکات مهم در برگزاری مراسم ترحیم
نکات مهم در برگزاری مراسم ترحیم

از دیرباز در تمام نقاط ایران پس از فوت یک شخص مراسم یادبودی برگزار میشود که هدف از آن طلب آمرزش برای متوفی و همچنین دلگرمی برای سوگواران و خانواده متوفی است. مهمترین مراسم , مراسم ختم است که در سومین روز درگذشت متوفی برگزار میشود. امروزه در اکثر خانواده ها مراسم روز هفتم برگزار نمیشود اما برای چهلمین روز تدارکاتی صورت میگیرد.

این مراسم با توجه به آداب و رسوم هر منطقه تا حدودی متفاوت است. ما در اینجا سعی داریم مواردی را یادآور شویم که در بیشتر شهرها و مناطق کشور انجام میشود.

انتخاب مداح و واعظ

انتخاب سخنران و مداح جز قسمت های مهم مراسم است. در صورتی که آن ها حرفه ای نباشند یا بیش از حوصله مهمانان صحبت کنند مراسم خسته کننده و غیرقابل تحمل میشود. امروزه در بسیاری از مراسم ها به جای مداح از گروه های عرفانی استفاده میکنند که شامل سازهای نی و دف است همچنین میتوان مداحی را همراه با سازهای عرفانی داشت که در همین سایت به راحتی قابل رزرو است.

نحوه پخش صدا

یکی از بخش های حائز اهمیت در هر مراسمی پخش صدا و سیستم صوت آن است. شما اگر بهترین مداح و سخنران را به مراسم دعوت کنید اما سیستم صوت ضعیفی داشته باشید تمام مخارج بیهوده بوده و باعث آزرده خاطر شدن مهمانان میشوید.

اگر مراسم خود را در خانه یا تالار برگزار میکنید میتوانید به راحتی از طریق همین سایت سیستم صوت با کیفیت بالا به همراه اپراتور (در صورت تمایل همراه با مداح یا گروه عرفانی) اجاره کنید.

برای رزرو گروه عرفانی به همراه مداح و اجاره باند برای ختم و یا بر سر مزار با کیفیت بالا میتوانید اینجا کلیک کنید و یا با ما تماس بگیرید.

گرو هعرفانی و مداح برای ختم و خاکسپاری

مکان برگزاری مراسم

در اکثر موارد مراسم ختم در مسجد یا خانه متوفی برگزار میشود. برای انتخاب مسجد باید دقت داشت که پله برای افراد سالخورده یک معضل است و بهتر است حدالامکان تعداد پله ها کم باشد. جای پارک ماشین در اطراف مسجد موجود باشد. اگر قرار است از مهمانان برای شام در خانه متوفی دعوت شود حتما باید مسجد نزدیک به خانه باشد و اگر قرار است شام در یک تالار صرف شود تالاری در نزدیکی مسجد انتخاب شود. در صورتی که امکان برگزاری مراسم در خانه فراهم باشد میتوان مراسم را در خانه برگزار کرد تا هم مهمانان و هم میزبان راحت تر باشد.

پذیرایی مراسم ترحیم

در مراسم ختم از مهمترین اقلام برای پذیرایی خرما و حلواست که بسته به سلیقه و بودجه میتواند در اشکال مختلف آماده شود. برای نوشیدنی با توجه به فصل میتوان چای یا شربت آماده کرد. میوه جز واجبات پذیرایی نیست اما در صورت تمایل برای پذیرایی با میوه دو یا سه نوع میوه تهیه میشود.

پذیرایی مراسم ختم با خرما روی میز استفاده از پارچه و روبان و شمع مشکی

نکات مهم در برگزاری مراسم ترحیم

♦وسیله ایاب و ذهاب از نکات مهم برگزاری مراسم ختم است زیرا مطمئنا برخی مهمانان وسیله نداشته و اگر تدارکی برای ایاب و ذهاب نبینید با مشکل روبرو میشوند.

♦برای نذورات و خیرات در قبرستان باید از قبل تدارک ببینید. برخی افراد تمایل دارند میوه یا خوراکی مورد علاقه مرحوم را خیرات کنندو باید توجه داشته باشید که خوراکی انتخابی برای حمل و نقل مشکل نداشته باشد.

♦برای مزار و جلوی درب خانه مرحوم از قبل سفارش تاج گل را بدهید انتخاب تاج گل بر اساس میزان هزینه میتواند در اندازه و تعداد گل متفاوت باشد.

♦در تهیه اعلامیه دقت داشته باشید که آدرس , تاریخ و موارد دیگر درست عنوان شود و در آخر اعلامیه نام تمام نزدیکان نوشته شود و اسمی از قلم نیفتد.

♦یک سری وسایل پیش از مراسم باید تهیه شود که ممکن است به خاطر مشغله برخی از آن ها فراموش شود. وسایلی مثل ظروف یک بار مصرف, دستمال کاغذی, شمع, گل, پارچه ترمه برای جایگاهی که قرآن و قاب عکس و شمع روی آن قرار میگیرد.

 

 

 

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
logo-samandehi

گرشا صوت سایت اجاره انلاین تجهیزات مراسم است. شما می‌توانید با اجاره از سایت ما بهترین خدمات و محصولات را دریافت نمایید
از اجاره یک باند کوچک تا تجهیز سالن های چند هزار نفره تمامی محصولات با احتساب هزینه رفت و برگشت, نصب و راه اندازی می‌باشد و شما دیگر هیچگونه هزینه اضافی پرداخت نخواهید کرد
شرکت گرشا صوت در زمینه‌های زیر فعالیت می‌کند
اجاره سیستم صوتی, اجاره باند فلش خور, اجاره تلویزیون شهری, اجاره نمایشگر شهری, اجاره سیستم صوتی کنفرانس, اجاره میکروفون کنفرانسی, اجاره دستگاه ترجمه همزمان, اجاره میکروفون بی سیم, اجاره میکروفون یقه‌ای, اجاره میکروفون هدمیک, اعزام مترجم همزمان, برگزاری مراسم‌های جشن, عقد, عروسی و تولد, برگزاری مراسم ترحیم, ختم, هفتم, چهلم, با گروه عرفانی, مداحی و مدیحه سرایی
برای مشاوره و رزرو محصولات تماس حاصل فرمایید


تلفن های تماس
09102014592
021-56280532

شرکت سازنده