menuordersearch
garshasound.com

چگونه برای کسب و کار خود مراسم افتتاحیه برگزار کنیم؟ نکات طلایی برنامه ریزی افتتاحیه ,

۱۳۹۸/۶/۱۵ جمعه
(5)
(0)
چگونه برای کسب و کار خود مراسم افتتاحیه برگزار کنیم؟ نکات طلایی برنامه ریزی افتتاحیه
چگونه برای کسب و کار خود مراسم افتتاحیه برگزار کنیم؟ نکات طلایی برنامه ریزی افتتاحیه

اگر قصد شروع کسب و کار خود را دارید یا به دنبال تغییر اساسی در کار خود هستید حتما به برگزاری مراسم افتتاحیه فکر کنید. زیرا این مراسم برند یا فروشگاه شما را به دیگران معرفی میکند و باعث ترغیب افراد برای آشنایی با کسب و کار شما میشود. 

قبل از هر گونه برنامه ریزی برای افتتاحیه باید جواب یک سری سوال را بدانید و طبق آن برنامه بریزید.

 • قرار است در کسب و کار خود چه چیزی را بفروشید؟
 • مشتری هدف شما کیست؟
 • چه مقدار سرمایه صرف کسب و کار خود کرده اید؟
 • در صنف و محله شما، رقبا چه کسانی هستند؟
 • چه افرادی در تیم شما هستند و قرار است به شما کمک کنند؟


برای برگزاری یک مراسم ابتدا باید چک لیستی تهیه کنید تا ببینید از عهده این کار برمیآیید. آیا بودجه کافی دارید؟ به کمک افراد متخصص نیاز دارید؟ گنجایش یک افتتاحیه بزرگ را دارید یا باید مراسم را کوچک برگزار کنید؟

 

برنامه ریزی برای مراسم افتتاحیه


در این مطلب نکات طلایی برگزاری افتتاحیه را برای شما آورده ایم تا بتوانیم در مسیر شروع کسب و کارتان کمک و همراه شما باشیم. همچنین ایده هایی برای اجرای بهتر این مراسم و برگزاری افتتاحیه ای متفاوت در اختیارتان قرار میدهیم.


تعیین بودجه و زمان برای مراسم افتتاحیه

سعی کنید برنامهریزی کاملی برای برگزاری مراسم داشته باشید. اگر فکر میکنید ممکن است چیزی را از قلم بندازید یا توانایی چنین کاری را ندارید از دیگران کمک بخواهید تا طبق بودجه مورد نظرتان، موارد مهم را برای شما لیست کنند. حتما این برنامهریزی را چندین ماه قبل از تاریخ افتتاحیه انجام دهید. اگر کسب و کار بزرگی دارید یا فروشگاه شما دارای چندین شعبه در سطح شهر است حداقل 6 ماه قبل باید برای آن برنامه بریزید. اما اگر کسب و کار کوچکی دارید میتوانید دو ماه قبل از مراسم این کارها را انجام دهید. بعد از تهیه یک لیست از کارها، آنها را بر اساس الویت مرتب کنید.

ابتدا لیستی از هزینه های ثابت و متغیر تهیه کنید و هزینهی حدودی را یادداشت کنید تا بدانید باید برای هر قسمت چقدر بودجه باید در نظر گرفت. شاید ایده فوق العاده ای به ذهنتان برسد اما با برآورد هزینه ها از انجام آن منصرف بشید یا بالعکس.

 

 

مراسم افتتاحیه

 

بهترین زمان برای برگزاری افتتاحیه چه موقع است؟

برای انتخاب تاریخ برگزاری افتتاحیه به تعطیلات، مناسبتها و تداخل با برنامهی افراد دیگر توجه کنید. باید افتتاحیه را روزی برگزار کنید که میدانید تعداد افراد بیشتر میشود و بازخورد بیشتری میگیرید. اکثر افراد در تعطیلات برنامه خاصی دارند مثلا قرار است مسافرت بروند یا به مهمانی دعوت شدهاند پس احتمال اینکه به افتتاحیه شما بیایند کم میشود. دقت کنید در محله یا شهر شما برنامه دیگری با افتتاحیه تداخل نکند و در آن روز تنها مراسم، افتتاحیه کسب و کار شما باشد.

 

حتما بخوانید : وسایل مورد نیاز برای جشن | چک لیست برگزاری مهمانی

 

اقدام برای مجوزهای لازم

شما علاوه بر مجوز کسب و کار خود، برای برگزاری افتتاحیه نیاز به یک سری مجوزها دارید. از آنجایی که روز افتتاحیه شلوغ میشود و ممکن است سر و صدا باعث مزاحمت برای دیگران شود باید مجوز برگزاری را از شورای منطقهای شهر یا اداره شهر بگیرید.

 

چه کسانی بهتر است دعوت شوند؟

اگر افراد معروف و مشهور مثل بازیگران، خوانندگان و ورزشکاران را میشناسید و میدانید که اگر از آنها دعوت کنید به افتتاحیه شما میآیند حتما با آنها هماهنگ کنید که حتی شده برای نیم ساعت به مراسم شما بیایند و در صورت تمایل چند دقیقهای برای حضار صحبت کنند. اگر دسترسی به این افراد برای شما غیرممکن است از افراد موفق در محله یا شهرتان دعوت کنید تا در مراسم شما حضور یابند.

 

ایجاد سرگرمی برای مهمانان

بهتر است برای بخش شروع افتتاحیه سرگرمی خاصی در نظر داشته باشید. مطمئنا تا جمع شدن همه مهمانان نیم ساعت تا یک ساعت طول خواهد کشید. برای این بازهی زمانی اگر برنامهای در نظر نداشته باشید افراد حاضر، خسته و کلافه میشوند. با توجه به موضوع کسب و کار و سن و جنسیت مشتریان خود برنامههایی را تدارک ببینید.

حتما دقت داشته باشید مشتریان هدف شما چه کسانی هستند. هیچکس مراسم افتتاحیه ای که باب میلش نیست را تحمل نمیکند و آنجا را ترک میکند. اگر فکر میکنید کودکان در افتتاحیه شما حضور دارند از افرادی که برنامه های مخصوص کودکان را اجرا میکنند دعوت کنید یا برای بزرگسالان اجرای گروههای رقص و آواز محلی را در لیست قرار دهید. 

دعوت از یک گروه موسیقی برای افتتاحیه

برنامه افتتاحیه باید یک مراسم شاد و کاملا سرگرم کننده باشد. برای این منظور چه چیزی بهتر از گروه موسیقی که لذت تماشای اجرای زنده را به حضار بدهد. شما میتوانید از سبک های مختلف موسیقی هر نوع که فکر میکنید مشتریهای شما علاقه دارند انتخاب کنید و گروه مورد نظر را پیدا کنید. مثلا اگر تم محل کار شما سنتی است از گروه سنتی دعوت کنید تا در مراسم شما اجرا کنند. اگر کسب و کار شما مربوط به جوانان است دنبال سبکهای پاپ و کلاسیک باشید.

برای گرفتن مشاوره و رزرو گروه موسیقی با شماره های شرکت تماس حاصل فرمایید

اجاره سیستم صوتی برای افتتاحیه

در این مراسم برای بخشهای مختلف سیستم صوتی مورد نیاز است. به عنوان مثال:

 • بلنگوهایی باید بیرون از فروشگاه قرار بگیرد تا توجه افراد را جلب کند.
 • برای اجرای گروه موسیقی
 • سخنرانی افرادی که دعوت کردهاید
 • اجرای مجری برنامه
 • پخش موسیقی زمان فروش

در تمام مراحل ذکر شده سیستم صوتی نیاز دارید. این سیستمها باید هم از کیفیت صدای مطلوبی برخوردار باشند هم قدرت بالایی داشته باشند.

 

تهیه هدایای کوچک برای مهمانان

اگر بودجه کافی دارید میتوانید هدایای کوچکی برای مهمانان تهیه کنید تا در پایان مراسم به آنها بدهید. مثلا اگر افتتاحیه مربوط به سالن آرایش است یکی از لوازم آرایشی مثل رژ لب به تعداد کافی تهیه کنید و درون جعبهای که اسم سالن آرایشتان روی آن چاپ شده بگذارید. اگر یک کتابخانه افتتاح کردهاید میتوانید کتاب کوچک یا خودکاری با اسم کتابخانه هدیه دهید.

 

هدایای کوچک برای افتتاحیه

پذیرایی در مراسم

برای پذیرایی بهتر است دنبال خوراکی های کوچک باشید تا هم پذیرایی راحت باشد و هم مجبور به تهیه امکانات زیاد مثل میز و صندلی و مکان بزرگی برای سرو خوراکی ها نشوید. خوراکی هایی مثل شیرینی های کوچک و خشک و فینگرفود گزینه مناسبی هستند.

اجاره رقص نور برای افتتاحیه

اگر افتتاحیه در شب برگزار میشود میتوانید قسمت ورودی را با لوازم نورپردازی زیبا کنید و با این کار باعث جلب توجه افراد شوید. لوازم نورپردازی هزینه ی خیلی کمی دارند اما در زیباسازی فضا تاثیر بسیار زیادی دارند.

 

 

بادکنک آرایی برای افتتاحیه

اگر میخواهید افتتاحیه بی نقصی داشته باشید و بودجه شما کافی است تزئینات قسمت ورودی را به افراد متخصص بسپارید تا متناسب با کار شما آنجا را درست کنند. برای کم شدن هزینه میتوانید آن فضا را بادکنک آرایی کنید اما اگر نگرانی برای هزینه ها ندارید گل آرایی زیباتر بوده و نمای بیشتری دارد. همچنین برای داشتن جلوه بیشتر میتوانید به جز قسمت ورودی، فضای داخلی را هم دیزاین کنید.


جهت انجام هرگونه خدمات برای مراسم افتتاحیه خود میتوانید با تیم گرشا صوت تماس بگیرید. برای تماس شماره زیر را لمس کنید.

09102014592

خدمات قابل ارائه توسط تیم گرشا صوت شامل موارد زیر میباشد

 • اجرای انواع تم و بادکنک آرایی طبق سلیقه شما و نظر متخصصان این حرفه
 • گل آرایی
 • اجاره سیستم های صوتی و باندهای فلش خور
 • اجاره وسایل نورپردازی
 • مجری برنامه
 • گروه موسیقی
 • دلقک و سیلورمن
 • اجاره میز و صندلی
 • اجاره استیج
 • اجاره تلویزیون شهری

در ادامه دیزاین های قابل اجرا توسط تیم گرشا صوت را میتوانید ملاحظه کنید


 

بادکنک آرایی

بادکنک آرایی افتتاحیه

تم افتتاحیه

دیزاین افتتاحیه

تم افتتاحیه

بادکنک ارایی

بادکنک ارایی صورتی

تزئین جلوی در افتتاحیه

 

انواع تبلیغات برای افتتاحیه

اگر قرار است افتتاحیه بزرگی داشته باشید باید برای تبلیغات هزینه زیادی کنید. امروزه بیشترین بازخورد از شبکه های مجازی است. صفحات پربازدید که همسو و متناسب کسب و کار شما است را پیدا کنید و از آنها بخواهید برای افتتاحیه شما تبلیغات کنند. برای ایجاد پوستر یا کلیپ تبلیغاتی از افراد متخصص استفاده کنید. تا آنها را هم در تبلیغات اینستاگرام و سایت ها و هم در بنرها به کار ببرید.

برای تبلیغات اثربخش تخفیفات شگفت انگیز روی کالاهای خود بگذارید و این خبر را به وسیله بنر، تراکت و صفحات مجازی به گوش همه برسانید.

در ادامه روش هایی برای تبلیغات بهتر و موثرتر را با هم مرور میکنیم.

 

روش های تبلیغات برای افتتاحیه فروشگاه

تبلیغ برای افتتاحیه فروشگاه

تلاش برای شکست رکوردی مربوط به کسب و کار خود

اگر قصد برگزاری یک افتتاحیه مخصوص که خبرش دست به دست شود دارید میتوانید با هم فکری و مشورت با دوستانتان ایده ای برای شکست یک رکورد پیدا کنید. این رکورد باید مربوط به کسب و کار شما باشد. مثلا اگر فست فود افتتاح میکنید بزرگترین پیتزا را بسازید و در آن روز به نمایش بگذارید یا اگر تصمیم به افتتاح یک فروشگاه پوشاک دارید لباسی را به نمایش بگذارید که بیشترین مقدار پارچه برای آن استفاده شده و با آن رکوردی جهانی را بشکنید.

میتوانید برای پیدا کردن ایده هایی مربوط به شکستن رکورد، به سایت جهانی گینس مراجعه کنید.

 

رسانه های سنتی را نادیده نگیرید

درست است که امروزه تبلیغات در صفحات مجازی مثل اینستاگرام بسیار موثر و با اهمیت است اما نباید تاثیر رسانه های قدیمی را فراموش کنید. رسانه هایی مثل تلویزیون، رادیو، روزنامه و سایر رسانه های چاپی میتواند برای تبلیغات بزرگ بسیار موثر باشد. البته باید هر شخصی با توجه به نوع کسب و کار خود تحقیق کند و ببیند کدام یک از این رسانه ها کمک بیشتری به برند او میکند.

 

تبلیغ روی لیوان های کاغذی

چاپ برند و تبلیغ کسب و کارتان روی لیوان های کاغذی (لیوان یک بار مصرف) میتواند روشی موثر برای تبلیغ شما باشد. شما میتوانید این لیوان ها را به کافه های محل یا حتی فست فود و سایر تهیه غذاها بدهید تا برای مدتی نوشیدنی های مشتریان را در این لیوان ها سرو کنند.

به چندین کافه و فست فود سر بزنید و به آن ها این پیشنهاد را بدهید مطمئن باشید خیلی از آن ها قبول میکنند. هیچکس بدش نمی آید برای مدتی مقداری از هزینه هایش ( هرچند هزینه کوچکی باشد) کم شود.

 

دعوت از گروه موسیقی معروف

اگر برای افتتاحیه بودجه زیادی در نظر گرفتیه اید و میتوانید از عهده هزینه های زیاد یک گروه موسیقی معروف بربیاید این روش تبلیغ بسیار خوبی برای کسب و کار شما خواهد بود. میتوانید با روش های مختلف این خبر را به گوش همه برسانید تا مردم به خصوص جوانان و نوجوانان به خاطر گروه موسیقی، به جشن افتتاحیه شما بیایند.

 

 

 

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
logo-samandehi

گرشا صوت سایت اجاره انلاین تجهیزات مراسم است. شما می‌توانید با اجاره از سایت ما بهترین خدمات و محصولات را دریافت نمایید
از اجاره باند تک تا تجهیز کامل سالن چند هزار نفر در خدمت شما هستیم.
حمل و نقل و نصب رایگان برای سفارش های بیش از صد و پنجاه هزار تومان
شرکت گرشا صوت در زمینه‌های زیر فعالیت می‌کند:
اجاره سیستم صوتی, اجاره باند فلش خور, اجاره تلویزیون شهری, اجاره نمایشگر شهری, اجاره سیستم صوتی کنفرانس, اجاره میکروفون کنفرانسی, اجاره دستگاه ترجمه همزمان, اجاره میکروفون بی سیم, اجاره میکروفون یقه‌ای, اجاره میکروفون هدمیک, اعزام مترجم همزمان, برگزاری مراسم‌های جشن, عقد, عروسی و تولد,
برای مشاوره و رزرو محصولات با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید

تلفن های تماس
09102014592
021-56280532