menuordersearch
garshasound.com

صفر تا صد مراسم بله برون به همراه ایده های فوق العاده + عکس ,

۱۳۹۸/۴/۲۶ چهارشنبه
(16)
(1)
صفر تا صد مراسم بله برون به همراه ایده های فوق العاده + عکس
صفر تا صد مراسم بله برون به همراه ایده های فوق العاده + عکس

بله برون مراسمی کاملاً رسمی است که بعد از خواستگاری و قبل از عقدکنان درواقع برای گرفتن جواب مثبت برگزار می‌شود. درگذشته این مراسم بخش دیگری به نام مهر برون یا خرج برون داشت که مجلسی مردانه بود و در آن شیربها و مهریه تعیین می‌شد. مراسم بله برون نیز یک مراسم زنانه بود که جزئیات ازدواج را در آن مطرح می‌کردند. اما امروزه مجلس بله برون در یک مراسم خلاصه‌شده و دو خانواده به همراه بزرگان در خانه پدر عروس دورهم جمع شده و مراسم را برگزار می‌کنند. اگر برای بله برون جای کافی ندارید می‌توانید یک سالن در تالار رزرو کنید و مهمانان را به‌صرف شیرینی یا عصرانه دعوت کنید.

در این مقاله سعی کردیم اطلاعات جامع و کاملی راجع به مراسم بله برون و نکاتی که هم عروس و هم داماد باید رعایت کنند در اختیار شما قرار دهیم.

مهمانان بله برون

همان‌طور که گفتیم بله برون یک مراسم رسمی است و فقط بزرگان فامیل و افراد درجه یک دعوت می‌شوند که شامل پدربزرگ, مادربزرگ, عمه, عمو, خاله و دایی عروس و داماد است و بهتر است بچه‌ها حضور نداشته باشند. البته دعوت از افراد به خودتان و خانوادتان بستگی دارد و ممکن است حضور شخص یا اشخاصی برای شما ضرورت داشته باشد.

هدایای بله برون

از دوران قدیم تا به امروز مرسوم بوده که خانواده داماد در روز بله برون هدایایی را تهیه‌کرده و آن‌ها را با تزئینات مناسب برای عروس می‌برند. لیست هدایا در هر دوره کمی تغییر کرده و اقلامی به آن‌ها اضافه یا کم شده اما می‌توان گفت که تقریباً ۵ مورد اول واجب بوده و بقیه اقلام بستگی به خود خانواده و بودجه آن‌ها دارد.

انگشتر نشان

این انگشتر را خانواده داماد تهیه‌کرده و روز بله برون به عروس هدیه می‌دهند. اما امروزه اکثر عروس و دامادها تمایل دارند که انگشتر نشان را باسلیقه خودشان انتخاب کنند و به همین دلیل روزی را برای خرید انگشتر اختصاص می‌دهند و دو نفری به خرید می‌روند. برای انتخاب انگشتر نشان بهتر است از مدل‌های ساده و تک نگین استفاده شود تا بتوان به‌طور روزمره از آن استفاده کرد. انگشترهای پر نگین و سنگین بیشتر مناسب جشن‌ها و مهمانی‌ها می‌باشند و در صورت انتخاب آن‌ها مجبور هستید فقط در موقعیت خاص از انگشترتان استفاده کنید.

قرآن

طبق سنتی دیرینه از قرآن در هر کار خیری استفاده می‌شود. برای شروع یک زندگی مشترک نیز قبل از هر چیزی یک جلد قرآن تهیه‌کرده و در هدایای عروس می‌گذارند تا در این ازدواج خدا همراه و همیار زوج باشد. سعی کنید در انتخاب جلد قرآن از رنگ‌های روشن استفاده کنید البته امروزه از جلد چرم (رنگ عسلی) برای قرآن بله برون نیز استفاده می‌شود و در صورت رعایت تم بسیار شکیل است.

گل و شیرینی

گل بله برون را می‌توان با توجه به تم و تزئینات سایر هدایا انتخاب کرد. مثلاً اگر برای تزئین هدایا از گل‌های بنفش و سفید استفاده کردید گل بله برون نیز همین ترکیب رنگ و ترجیحاً همان مدل گل باشد. برای این مراسم می‌توان از گل‌های باکسی و یا سبد گل استفاده کرد. دسته‌گل خیلی برای بله برون مناسب نیست و ممکن است با بقیه هدایا همخوانی نداشته باشد.

 

گل قرمز برای بله برونگل سفید و بنفش بله برونگل سفید و قرمز بله برون

 

حتما بخوانید :  10 پیشنهاد بی‌نظیر برای کم کردن هزینه‌های مراسم عروسی و مدیریت مخارج آن به همراه ویدئوی توضیحات برگزاری مراسم

 

کله قند

کله‌قند نماد برکت در زندگی است. به همین دلیل یک یا دو کله‌قند را در میان هدایا قرار می‌دهند. از گذشته رسم بوده است که در مراسم کله‌قند را با قندشکن (یا ضربه دو کله‌قند به هم) می‌شکستند.

 

کله قند بله برون صورتی

چادر

می‌توان از پارچه چادری یا چادر دوخته‌شده برای هدیه به عروس استفاده کرد. رنگ چادر حتماً باید روشن باشد و به‌هیچ‌وجه نمی‌توان از چادر مشکی استفاده کرد. امروزه برخی خانواده‌ها ترجیح می‌دهند به‌جای پارچه چادری از پارچه‌ای مناسب برای دوخت پیراهن استفاده کنند.

کیف و کفش

برای انتخاب کیف و کفش هم بهتر است از رنگ‌های روشن و شاد استفاده شود. می‌توان برای خرید از عروس مشورت گرفت یا حتی خود او خرید را انجام دهد تا از همان کیف و کفش در مراسم عقد استفاده کند و در هزینه‌ها صرفه‌جویی شود.

مانتو

اگر قرار است عقد محضری باشد می‌توانید مانتو عقد را زودتر تهیه‌کرده و در هدایای بله برون قرار دهید.

سرویس طلا

در برخی خانواده‌ها با توجه به وضعیت مالی یک تکه طلا که بیشتر مواقع سرویس یا نیم ست است در هدایا قرار می‌دهند. اما تهیه سرویس به‌هیچ‌وجه جز واجبات نیست و با توجه به شرایط کنونی می‌توان از آن چشم‌پوشی کرد.

دفتر بله برون

ازآنجایی که در بله برون مهریه, شیربها, شرایط ازدواج و تاریخ عقد و عروسی مشخص می‌شود دفتری را با عنوان دفتر بله برون تهیه می‌کنند تا همه موارد در آن نوشته شود. در کنار دفتر خودکاری را نیز با تزئینات قرار می‌دهند تا در هنگام نوشتن زیبا و شکیل باشد.

 

ایده هایی برای تزئین هدایای بله برون

هدایای بله برون با باکس شیشه ایهدایای بله برون باکس شیشه ایهدایای بله برون سبد با گل سرخابیهدایای بله برون تزئین هدایای بله برونتزیین هدایای بله برون

ایده هایی برای تزئین دفتر بله برون

تزئین دفتر بله برونتزیین دفتر بله برون سفید رنگدفتر بله برون کرم رنگدفتر بله برون

 

حتما بخوانید : چگونه برای جشن نامزدی برنامه ریزی کنیم؟

 

لباس بله برون برای عروس

برای انتخاب لباس حتماً از رنگ‌های روشن استفاده کنید. لباس بله برون باید رسمی باشد اما به‌هیچ‌وجه از لباس‌های پرزرق و برق استفاده نکنید. می‌توانید از پیراهن‌های کوتاه, کت‌ودامن یا کت‌وشلوار استفاده کنید.

ایده هایی برای لباس بله برون عروس

لباس بله برون شیری رنگلباس بله برون سفیدلباس بله برون سفید و صورتی رنگلباس بله برون آستین بلند سفید رنگلباس بله برون زرد رنگلباس بله برون سفید پفی

لباس بله برون برای داماد

داماد برای بله برون می‌تواند کت‌وشلوار را انتخاب کند اما خیلی از افراد چون برای عقد یا مراسم نامزدی می‌خواهند کت‌وشلوار بپوشند تمایل دارند در روز بله برون کمی متفاوت باشند. این آقایان می‌توانند از کت تک یا جلیقه استفاده کنند. بهتر است در این مراسم از کراوات استفاده کنید و استفاده از پاپیون توصیه نمی‌شود. برای ست کردن لباس با کفش و کمربند و سایر اکسسوری ها باید خیلی دقت کنید و برای ترکیب رنگ طبق اصولی خاص عمل کنید. ممکن است خیلی از افراد لباس خود را از بهترین برند تهیه کنند اما به خاطر عدم توجه به اصول ست کردن, ظاهر مناسبی پیدا نکنند. در این قسمت راهنمایی برای شما قرار داده‌ایم تا به کمک آن بتوانید استایل مناسبی انتخاب کنید.

راهنمای ست کردن کت و شلوار با کفش

راهنمای ست کردن رنگ کت و شلوار با کفش

ایده هایی برای لباس بله برون داماد

کت و شلوار نوک مدادی بله برونجلیقه مردانه برای بله برونکت و شلوار اسپرت برای بله برونکت و شلوار خردلی رنگ مردانهکت و شلوار دامادی زرشکیکت و شلوار آبی دامادی

چگونه عروس و داماد برای بله برون لباس هایشان را با هم ست کنند؟

امروزه خیلی از عروس و دامادها تمایل دارند برای مراسم‌های مختلف ازدواج لباس‌هایشان را باهم ست کنند. برای ست کردن لباس‌ها اول از همه باید به این موضوع توجه کرد که داماد تمایل به پوشیدن کت‌های روشن و رنگی دارد یا نه. مثلاً اگر لباس عروس بنفش است داماد می‌تواند کت تک بنفش به همراه شلوار مشکی بپوشد و عروس هم از کفش مشکی استفاده کند. اما اگر داماد می‌خواهد ظاهر رسمی‌تری داشته باشد و از رنگ‌های متداول کت مثل مشکی, طوسی, سرمه‌ای یا کرم استفاده کند می‌تواند برای ست کردن, رنگ کراوات یا پوشت (دستمال جیب)  خود را مشابه رنگ لباس عروس انتخاب کند. اگر در استایل عروس رنگ‌های خیلی روشن مثل نباتی, سفید, صورتی و.... به‌کاررفته باشد داماد می‌تواند از پیراهنی با همان رنگ استفاده کند و با توجه به رنگ پیراهن رنگ کت خود را انتخاب کند.

 

حتما بخوانید : راهنمای انتخاب بهترین مکان ها برای برگزاری جشن

 

مدل موی بله برون

بهتر است در این مراسم ظاهری ساده داشته باشید و از مدل موهای شینیون شده و خیلی مجلسی استفاده نکنید. می‌توانید برای بله برون موهای خود را باز بگذارید و پایین موها را کمی حالت دهید یا اگر موهای فر دارید فقط کمی روغن بزنید تا براق دیده شود. همچنین می‌توانید پس از براشینگ موها, بافت‌های ساده انجام دهید و در عین سادگی ظاهری جذاب داشته باشید.

 

مدل موی بله برونمدل موی باز برای بله برونمدل موی بله برونمدل موی باز برای بله برونمدل موی بله برون

آرایش مناسب بله برون

همان‌طور که قبلاً اشاره کردیم ظاهر ساده برای بله برون بسیار مناسب‌تر است و مطمئن باشید زیبایی شما را بهتر نشان می‌دهد. سعی کنید آرایش ملیح داشته باشید و تقریباً همان آرایش روزمره خود را با کمی تغییر که خودتان مناسب میدانید انجام دهید. برای این مراسم اصلاً نیازی به آرایشگاه نیست و حتی اگر خودتان از پس آرایش برنمی‌آیید با کمک بقیه می‌توانید از پس آن بربیایید.

 

مدل ارایش بله برونارایش مناسب بله برون

تزئین میز بله برون

برای تزئین میز بله برون بهتر است از قبل عروس داماد باهم هماهنگ کنند تا تم مورداستفاده در هدایا با تم میز بله برون یکی باشد. البته اگر شرایط طوری نیست که بخواهید در مورد هدایا از خانواده داماد سوالی بپرسید مشکلی پیش نمی‌آید و می‌توانید هر طور که دوست دارید میز را تزئین کنید. قبل از هر چیزی رومیزی با رنگ روشن مثل سفید یا نباتی تهیه کنید و روی میز پهن کنید. بهترین تزئین استفاده از گل‌های طبیعی یا مصنوعی است. مقداری گل را در حاشیه میز بچینید و از همان گل برای تزئین ظروف پذیرایی و چاقو کیک و قندشکنی که قرار است کله‌قند را با آن شکست استفاده کنید.

ایده هایی برای تزئین میز بله برون

تزئین میز بله برونتزئین میز بله برونتزئین میز بله برون نباتی رنگتزئین میز بله برون

پذیرایی بله برون

برای پذیرایی بله برون مثل هر مهمانی چای و میوه ثابت است. با توجه به فصلی که مراسم در آن برگزار می‌شود می‌توان شربت, بستنی, نسکافه و .... سرو کرد. اگر قرار است خانواده داماد فقط شیرینی تهیه کنند می‌توانید خودتان کیک بله برون را سفارش دهید تا در مراسم عروس و داماد باهم کیک را ببرند. در اکثر مواقع برای بله برون شام تدارک نمی‌بینند اما می‌توانید تدارک شام را برای افراد درجه‌یک بچینید و در این صورت بله برون و نامزدی را یکی کنید تا در هزینه‌ها صرفه‌جویی شود.

 

پذیرایی بله برون

امیدواریم این مقاله مورداستفاده شما قرار بگیرد و در مراسم بله برون خود از این ایده‌ها استفاده بکنید. درصورتی‌که قرار است در بله برون خود زمانی را به رقص و موسیقی اختصاص دهید می‌توانید برای اجاره سیستم‌های صوتی و اجاره لوازم نورپردازی با ما تماس بگیرید.

 

 

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
logo-samandehi

گرشا صوت سایت اجاره انلاین تجهیزات مراسم است. شما می‌توانید با اجاره از سایت ما بهترین خدمات و محصولات را دریافت نمایید
از اجاره باند تک تا تجهیز کامل سالن چند هزار نفر در خدمت شما هستیم.
شرکت گرشا صوت در زمینه‌های زیر فعالیت می‌کند:
اجاره سیستم صوتی, اجاره باند فلش خور, اجاره تلویزیون شهری, اجاره نمایشگر شهری, اجاره سیستم صوتی کنفرانس, اجاره میکروفون کنفرانسی, اجاره دستگاه ترجمه همزمان, اجاره میکروفون بی سیم, اجاره میکروفون یقه‌ای, اجاره میکروفون هدمیک, اعزام مترجم همزمان, برگزاری مراسم‌های جشن, عقد, عروسی و تولد,
برای مشاوره و رزرو محصولات با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید

تلفن های تماس
09102014592
021-44847762