menuordersearch
garshasound.com

تست اگزاست پارکینگ و کاربرد دستگاه مه ساز ,

۱۳۹۹/۹/۲۲ شنبه
(1)
(0)
تست اگزاست پارکینگ و کاربرد دستگاه مه ساز
تست اگزاست پارکینگ و کاربرد دستگاه مه ساز


یکی از مشاغلی که جز مشاغل پر خطر به حساب می‌آید شغل آتشنشانی است. به همین دلیل آتشنشانان باید هر چند وقت یک بار مهارت‌‌‌‌های خود را تقویت کنند و آمادگی مواجهه با هر نوع خطری را داشته باشند تا هم جان دیگران را نجات دهند و هم جان خود را حفظ کنند.
از وظایف مهم آتشنشانان تست اگزاست پارکینگ و بررسی ایرادات ساختمان است که در صورت تایید تمام مراحل، آن مجتمع یا ساختمان تاییدیه دریافت میکند. حال در ادامه به بررسی تست اگزاست پارکینگ میپردازیم و میبینیم چگونه این تست انجام میشود.

 

 

تست تهویه دود پارکینگ یا تست اگزاست

تست تهویه دود پارکینگ


از موارد مهم استفاده از دستگاه مه ساز زمان آزمایش تست تهویه دود پارکینگ یا در اصطلاح تست اگزاست پارکینگ در مجتمع‌‌‌‌های بزرگ است.
در پارکینگ ها علاوه بر خطر آتش سوزی، به دلیل دود و حرارت زیاد خودروها، باید تقریبا 6 بار در ساعت در تمام طبقات پارکینگ تهویه دود انجام شود تا هوای داخل پارکینگ عاری از آلودگی شود.
در شرایط بحرانی تعداد دفعات تهویه بیشتر شده و 10 بار در ساعت باید تعویض هوا صورت گیرد.
سیستم تهویه پارکینگ ها باید به سامانه اعلام حریق متصل باشد تا به محض آتش سوزی آتشنشانان بتوانند خود را برسانند.
در مانور آتشنشانی برای چک کردن سلامت سیستم‌‌‌‌های تهویه و اندازه گیری سرعت تعویض هوا از دستگاه‌‌‌‌های مه ساز در نقاط مختلف پارکینگ استفاده میشود. این دستگاه دود را در تمام فضای پارکینگ پخش میکند و با پخش شدن دود سیستم تهویه شروع به کار کرده تا به سرعت دود را از محوطه خارج کند.

 

 


یکی دیگر از موارد مهم در مانور‌‌‌‌های آتشنشانی تست دستگاه اعلام حریق در مجتمع‌‌‌‌های تجاری و اداری بزرگ است. برای انجام تست اعلام حریق در مکان‌‌‌‌های کوچک کار بسیار راحت است و با ایجاد دود کم مثل دود کبریت میتوان تست را انجام داد اما برای مکان‌‌‌‌های بزرگ نیاز است افراد خبره و ماهر تست را انجام دهند و برای اطمینان از سالم بودن دستگاه ها، دود زیادی را تولید کنند که این دود توسط دستگاه مه ساز انجام میشود.
شما میتوانید برای انجام مانور آتش نشانی، دستگاه مه ساز را از سایت گرشا صوت به صورت روزانه اجاره کنید و با توجه به تایم انجام تست، مایع بخار را خریداری کنید.

 

علت اهمیت مانور‌‌‌‌های آتشنشانی


یکی از مواردی که باعث افزایش آمادگی آتشنشانان میشود ترتیب دادن مانور آتشنشانی است. این مانورها با ایجاد شرایطی مشابه با شرایط سخت و چالش‌‌‌‌های متنوع، آتشنشانان را آماده ی موقعیت‌‌‌‌های حقیقی میکنند.
مانورهایی موفق هستند که بدون هماهنگی انجام شوند و هیچ یک از افراد از قبل آمادگی نداشته باشند تا شرایط به شرایط اضطراری حقیقی نزدیک باشد.
بعد از برگزاری مانور باید مشکلات و ایرادات بررسی شود و در جهت حل این مسائل اقدامات لازم انجام شود. در غیر این صورت مانور فایده ای نداشته و مشکلی را حل نمیکند.

 

چرا اجاره دستگاه مه ساز؟


در این مانورها باید تا جای ممکن شرایط را مشابه شرایط واقعی بکنند. یکی از مسائل مهم هنگام آتش سوزی‌‌‌‌های بزرگ، ایجاد دود و کم شدن دید است. برای اینکه آتشنشانان با این شرایط آشنا شوند و بتوانند در دود غلیظ و دید کم کار خود را به خوبی انجام دهند در مانورها از دود مصنوعی استفاده میشود.
برای ایجاد دود مصنوعی از دستگاه مه ساز یا دودزا استفاده میکنند. این دستگاه موارد استفاده زیادی دارد و احتمالا خیلی از شما دستگاه مه ساز و کاربرد آن را در مهمانی ها و جشن ها دیده باشید اما میتوان از این دستگاه برای ایجاد دودی شبیه به دود آتش در مانور‌‌‌‌های آتشنشانی استفاده کرد.
دستگاه مه ساز به صورت دستی کار میکند و با زدن پدال آن، دود خارج میشود. در مانورها با توجه به نوع مانور و مقدار گسترش آتش میتوان میزان دود دستگاه مه ساز را کم یا زیاد کرد.

شما عزیزان میتوانید برای اجاره دستگاه مه ساز با شماره‌‌‌‌های موجود در سایت تماس بگیرید.

 

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
logo-samandehi

گرشا صوت سایت اجاره انلاین تجهیزات مراسم است. شما می‌توانید با اجاره از سایت ما بهترین خدمات و محصولات را دریافت نمایید
از اجاره باند تک تا تجهیز کامل سالن چند هزار نفر در خدمت شما هستیم.
شرکت گرشا صوت در زمینه‌‌‌‌‌های زیر فعالیت می‌کند:
اجاره سیستم صوتی, اجاره باند فلش خور, اجاره تلویزیون شهری, اجاره نمایشگر شهری, اجاره سیستم صوتی کنفرانس, اجاره میکروفون کنفرانسی, اجاره دستگاه ترجمه همزمان, اجاره میکروفون بی سیم, اجاره میکروفون یقه‌ای, اجاره میکروفون هدمیک, اعزام مترجم همزمان, برگزاری مراسم‌‌‌‌‌های جشن, عقد, عروسی و تولد,
برای مشاوره و رزرو محصولات با شماره‌‌‌‌های زیر تماس حاصل فرمایید

تلفن‌‌‌‌های تماس
09102014592
021-91016175